Urugwaj

Zajmuje 176 220 km² i jest dopiero 90 krajem pod względem wielkości na Ziemi!

Ponad połowa mieszkańców tego kraju mieszka w stolicy – Montevideo.

Język hiszpański jest językiem urzędowym. Część ludności posługuje się dialektem portuñol lub brazilero (ludność zamieszkująca przygraniczne tereny)- jest to mieszanka hiszpańskoportugalska.

 

Urugwaj

Zajmuje 176 220 km² i jest dopiero 90 krajem pod względem wielkości na Ziemi!

Najnowszy wpis

Najnowszy wpis

wpisy:

Urugwaj

Kraj ten nie ma wysokich szczytów Andów ani swojego fragmentu dżungli amazońskiej. Ma za to kilkaset kilometrów linii brzegowej i piękne, piaszczyste, czyste plaże. Dwutygodniowa wyprawa wzdłuż wybrzeża Urugwaju, od jednego miasteczka do drugiego, była świetnym doświadczeniem.
plaża w Punta del Este ciekawe miejsca w Urugwaju

Mate

Ludzi pijących ten herbaciany napój spotkasz tu wszędzie. W parku. na przystanku autobusowym, w autobusie, nawet na przejściu dla pieszych. Każdy chodzi z wielkim termosem pełnym gorącej wody pod pachą i specjalnym kubkiem do parzenia mate w ręce. Żadne spotkanie w gronie rodziny czy przyjaciół nie może się bez tego odbyć. Trunek pobudza prawie jak kawa i ma dość gorzki smak. Sam rytuał dzielenia się mate z innymi jest czymś co w Urugwaju zdecydowanie trzeba przeżyć.

Bardzo wysokie ceny

To coś co totalnie zaskoczyło nas w Urugwaju. Jest to zdecydowanie najdroższy kraj w jakim byliśmy, a na pewno najdroższy kraj w Ameryce Południowej. Właśnie z tego powodu zwiedzaliśmy go autostopem, a nasze posiłki składały się z bagietki z serem żołtym i groszkiem.

Liberalne podejście

Urugwaj to najbardziej liberalny kraj w Ameryce Południowej. Pary homoseksualne mogą tu zalegalizować swój związek, a także adoptować dziecko. Bardzo dba się tu także o prawa kobiet. Marijuana na własny użytek również jest całkowicie legalna. Urugwaj daje swoim mieszkańcom wszelkie wolności.

urugwaj marijuana

Ponad połowa mieszkańców tego kraju mieszka w stolicy – Montevideo.

Język hiszpański jest językiem urzędowym. Część ludności posługuje się dialektem portuol lub brazilero (ludność zamieszkująca przygraniczne tereny) – jest to mieszanka hiszpańskoportugalska.