Włochy

Włochy są piątym pod względem liczby odwiedzanych krajów na świecie!

We Włoszech występuje około 300 rodzajów makaronu. Do najpopularniejszych i znanych na całym świecie należą: spaghetti – długie nitki, penne – rurki, farfalle – kokardki czy fusilli – świderki.

Język włoski spośród wszystkich języków romańskich jest najbardziej zbliżony do łaciny.

wpisy:

Włochy

Włochy to chyba najpopularniejsze turystycznie państwo Europy i prawdę mówiąc – ciężko się temu dziwić. Wydaje się, że kraj ten ma po prostu wszystko – zapierające dech w piersiach Dolomity, górskie krystaliczne jeziora, urzekające miasta, pełne historii zabytki, obłędne plaże. Nawet jedyny aktywny wulkan Europy znajduje się właśnie tutaj!

Włoska kuchnia

Na samą myśl cieknie nam ślinka! Chyba nigdy nie zdarzyło nam się we Włoszech zjeść źle. A już na pewno nie zdarzyło nam się trafić tam na niesmaczne gelato – w końcu to właśnie Włosi wymyślili lody. Pizza nigdzie nie smakuje lepiej niż właśnie w słonecznej Italii, a aperol spritz o zachodzie słońca to definicja szczęścia. O, zapomnieliśmy jeszcze o świeżym makaronie z pesto i o włoskiej burracie. Nie wiem czy jest sens pisać tu więcej. My idziemy na stronę wizzaira zabukować bilety.

Włoski roadtrip

Nie ma lepszego sposobu na poruszanie się po tym kraju. A pomysłów na Włoski roadtrip jest bez liku! Może włoskie jeziora, Como i Garda, w połączeniu z boskimi Dolomitami? A może tak jak my połączysz w jedną wycieczkę dwie włoskie perełki – Toskanię i Cinque Terre? Może zwiedzisz włoskie miasta – Bergamo, Bolonia, Werona, Padwa i Wenecja? Ewentualnie roadtrip po słonecznej Apulii. Tak jak mówiliśmy – we Włoszech możliwości jest multum, a dzięki tanim liniom lotniczym łatwo upolować bilety w okazyjnej cenie!

vernazza toskania i cinque terre

Toskania

Region zielonych pagórków i ukrytych między nimi domowych winiarni. Region złotych zachodów słońca i porannej mgły. Region darmowych gorących źródeł. To są nasze skojarzenia z Toskanią. Dodatkowo piękne miasta takie jak Siena czy Florencja. Toskania nie bez powodu jest jednym z najpiękniejszych i najpopularniejszych części Włoch.

florencja nocą włochy toskania co zobaczyć

Język włoski spośród wszystkich języków romańskich jest najbardziej zbliżony do łaciny.