Słowenia

Jest jednym z najbardziej zasobnych w wodę krajów. Długość jej rzek i strumieni sięga 30 000 kilometrów. W kraju tym znajdują się również liczne źródła termalne.

W kraju tym znajduje się ponad 24 tysiące gatunków zwierząt. Stanowi to 1% światowych organizmów.

Żyje tu niecałe dwa miliony ludzi. Natomiast liczba turystów, którzy odwiedzili ten kraj w 2016 roku, przekroczyła trzy miliony.

wpisy:

Słowenia

Słowenia to państwo, które pod względem powierzchni jest mniejsze od województwa Mazowieckiego. Mimo to kraj ten jest jednym z bardziej atrakcyjnych regionów na świecie. Na terenie kraju znajduje się 1% wszystkich gatunków zwierząt, znajdujących się na całym świecie. W Słowenii żyje blisko 500 niedźwiedzi brunatnych.

Zelenci Nature Reserve

W północnej części kraju znajduje się niewielki rezerwat przyrody, do którego warto podjechać, choćby po to, żeby przejść się małym pomostem oraz zobaczyć obłędny kolor jeziora. Z rezerwatu tego widać również pobliski szczyt Triglav.

Triglav - słoweńskie góry

W Słowenii można znaleźć liczne szlaki, przepiękne góry, sławne jeziora, liczne jaskinie oraz klimatyczne miasteczka. Najwyższym szczytem jest Triglav i sięga on 2864 metrów n.p.m. Szczyt ten jest najwyższy w paśmie górskim zwanym Alpami Julijskimi.

Mangart widok na góry Słowenia co zobaczyć

Jezioro Bled - najsłynniejsze jezioro w Słowenii

W naszej objazdówce po tym niewielkim kraju nie mogło zabraknąć wizyty nad jednym z najbardziej rozpoznawalnych jezior na świecie. Mowa oczywiście o jeziorze Bled. Zbiornik ten znany jest najbardziej z wysepki, która znajduje się na środku jeziora. Na wysepce tej znajduje się kościół, do którego można dopłynąć łódką. Oprócz Bled odwiedziliśmy również jezioro Bohinjsko i jeżeli mamy być szczerzy – spodobało nam się to miejsce o wiele bardziej od nieco bardziej znanego „sąsiada”. Region ten bardzo nam przypadł do gustu, a góry i szlaki przypominały nam te którymi przechadzaliśmy się w Kaukazie.

Żyje tu niecałe dwa miliony ludzi. Natomiast liczba turystów, którzy odwiedzili ten kraj w 2016 roku, przekroczyła trzy miliony.