Francja

Bagietka to jeden z najsłynniejszych francusich wypieków. Sama buła swoją największa sławę osiągnęła dzięki dekretowi wydanemu w 1920 roku. Dekret ten zakazywał pracy piekarni w nocy, stąd też wypiekano głównie bagietki.

We Francji produkuje się ponad 400 rodzajów sera. Rodzajów wina nikt nie zliczył, ale jest to największy producent tego trunku na świecie! 

Francja ma 12 stref czasowych. Spowodowane jest to posiadanymi terytoriami w różnych miejscach na świecie. Te obszary to chociażby Reunion, Polinezja Francuska, Gujana Francuska, Nowa Kaledonia, Martynika i inne.

wpisy:

Francja

Francja jest jednym z największych krajów w Europie. Słynie z wyśmienitego wina, niestandardowych przekąsek oraz ogromnej ilości produkowanego sera. W kraju tym zajada się również metrowymi bułkami. Na Marcina nieszczęście niesłodkimi – gdyby było inaczej pewnie bardziej przepadałby za tym krajem.

Korsyka - francuska perełka

Powiemy szczerze, niewiele we Francji widzieliśmy. Ostatnio dopiero wybraliśmy się do sztos miejsca – Korsyki i od razu jakoś polubiliśmy tą wyspę. Niełatwo się tam budżetowo dostać, jednak jak już tam dotrzesz to polubisz tę wyspę z pewnością. Znajdziesz na niej ogromne góry (najwyższy szczyt ma więcej niż nasze polskie Rysy), szmaragdowe rzeki (mocno przypominające te ze Słowenii), wypasione plaże (jedne z najpiękniejszych na świecie) oraz linię brzegową, która urywa cztery litery!

Francuski język miłości

Według wielu ludzi, język francuski jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Brzmi on ponoć ponętnie, a kiedy zwracasz się do drugiej osoby używając go, ściąga ona galoty szybciej niż Pawłowicz komentuje lewactwo na Twitterze. Naszym zdaniem jest to trochę przesadzone, a z tymi galotami to już w ogóle na wyrost. Na potwierdzenie naszych słów byliśmy 10 dni na Korysce, nasłuchaliśmy się go i nikomu z nas majtki nie opadły. Ani nawet skarpetki.

Francja korsyka

Francuskie strefy czasowe

Francja od lat słynie ze swoich zamorskich podbojów. Ma ona niesamowity gust do podbijanych miejsc. No bo bądźmy szczerzy – Polinezja Francuska, Martynika, Reunion – serio dobrze im się trafiło. Dzięki temu w przeróżnych miejscach na świecie znajdziesz ludzi posługujących się tym językiem. Jednak jest coś jeszcze ciekawego związanego z ich podbojami. Dzięki temu Francja posiada aż 12 różnych stref czasowych (żeby było śmieszniej – nawet Rosja ma ich mniej).

plaże bonifacio najlepsze plaże korsyki

Francja ma 12 stref czasowych. Spowodowane jest to posiadanymi terytoriami w różnych miejscach na świecie. Te obszary to: Reunion, Polinezja Francuska, Gujana Francuska, Nowa Kaledonia, Martynika i inne.