Sardynia

Sardynia jest drugą pod względem wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym, a nazwa pochodzi od kształtu wyspy przypominającej sandała. 

Nie można wywozić piasku z sardyńskich plaż, a nie zastosowanie się do przepisów może grozić mandatem opiewającym nawet na kilkanaście tysięcy złotych.

Wyspa ta należy do tak zwanej niebieskiej strefy, czyli do strefy gdzie ludzie żyją najdłużej na świecie. Na naszym globie znajduj się pięć takich stref. 

wpisy:

Sardynia

Sardynia dla nas okazała się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Były tam ogromne klify, przepiękne plaże, kilkugodzinne szlaki, przerażające górskie drogi no i idealna pogoda. Tak naprawdę jedne czego nam brakowało to więcej wolnego czasu, żeby można było przedłużyć sobie urlop.

Niebieska strefa

Wyspa ta należy do tak zwanej Niebieskiej Strefy. Oprócz Sardynii należą do niej też: Okinawa (Japonia), Ikaria (Grecja), Nicoya (Kostaryka) oraz Loma Linda (USA). Miejsca te, co prawda rozsiane po całym świecie, łączy to, że ludzie zamieszkujący tamte tereny żyją o wiele dłużej w porównaniu do innych ludzi.

spiaggia del principe sardynia dron

Przepiękne plaże

Wyspa ta pozytywnie zaskoczyła nas pod względem plaż. Co prawda na co dzień nie za bardzo lubujemy się w takich rozrywkach jak leżakowanie pół dnia na piachu, jednak w Sardynii bardzo nam się to spodobało. Same plaże na tej wyspie znajdują się często kilka kilometrów od parkingu i przed błogim plażingiem jesteś zmuszony do przejścia tego szlaku. Naszą ulubioną plażą i jedną z najtrudniejszych do zdobycia (musieliśmy iść blisko dwie godziny zanim dotarliśmy na miejsce) była Cala Luna. Co prawda do plaży tej można również dopłynąć, jednak musisz pamiętać, że jest to miejsce do którego ludzie przybywają dosyć licznie i w godzinach południowych będzie tam tłoczno. My postanowiliśmy dotrzeć tam pieszo i oglądać stamtąd wschód słońca (idealne miejsce na poranki!).

cala luna szlak na cala luna sardynia najpiękniejsze plaże

Wyspa ta należy do tak zwanej niebieskiej strefy, czyli do strefy gdzie ludzie żyją najdłużej na świecie. Na naszym globie znajduj się pięć takich stref.