Izrael

Zajmuje 20 770 km² i jest dopiero 114 krajem pod względem wielkości na Ziemi.

Morze Martwe jest najniżej położonym punktem na Ziemi. Lustro wody znajduje się 450 metrów pod poziomem morza.

W Nowym Jorku mieszka więcej Żydów niż w Tel Avivie. 

wpisy:

Izrael

Izrael to dosyć popularny kierunek podróży dla turystów z Polski, głównie przez stabilną pogodę przez większą część roku. Wielu ludzi wybiera się tam też z powodów religijnych – chcą odwiedzić Ziemię Świętą i ważne miejsca biblijne.

Wysokie ceny

Izrael jest jednym z najdroższych krajów w jakich kiedykolwiek byliśmy. Ceny w sklepach są kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Ceny noclegów również przyprawiają o zawroty głowy – z tego powodu do Izraela wybraliśmy się z namiotem. Jest to bardzo popularne także wśród miejscowych. W kraju znajdziesz wiele darmowych miejsc do rozłożenia namiotu.

Lostitalianos Travel blog

Napięcia w regionie

Nie sposób mówić o Izraelu pomijając napiętą sytuację w regionie. Konflikt między Izraelem i Palestyną jest żywy od lat. Z tego powodu widok wojsk na ulicach miast i poza nimi jest normalnym widokiem, do którego początkowo nie jest łatwo się przyzwyczaić. W Izraelu służba wojskowa jest obowiązkowa zarówno dla kobiet jak i mężczyzn po ukończeniu 18 lat. Dla mężczyzn są to 3 lata, dla kobiet 21 miesięcy.

Atrakcje turystyczne

Punktem obowiązkowym jest Morze Martwe gdzie znajdziesz obłędne formacje solne – nie ma drugiego takiego miejsca na świecie! Koniecznie zabierz ze sobą drona. Oczywiście najpierw postaraj się o odpowiednie pozwolenia – zerknij do naszego wpisu z informacjami praktycznymi. Izrael to też czerwone pustynie na południu kraju i soczyście zielone pagórki na północy. To także miasta – mistyczna Jerozolima i elektryzujący Tel Aviv.

wyspa solna z drzewem morze martwe izrael
W Nowym Jorku mieszka więcej Żydów niż w Tel Avivie.