Argentyna

Ma powierzchnię 2 780 400 km² i przekłada się to na ósme miejsc pod względem wielkości na świecie.

Wołowina pochodząca z Argentyny jest najbardziej pożądana na świecie!

Oficjalnym językiem jest hiszpański. Na terytorium tego kraju używa się również: mapudungun, keczua, guarani.

wpisy:

Argentyna

To właśnie w tym kraju ponoć narodziło się tango. Ponoć – ponieważ to zaszczytne miano przygarnia sobie również Urugwaj. Nie nam jednak roztrząsać te niesnaski, tym bardziej, że podczas kilku tygodni pobytu w tym kraju, nawet raz nie zatańczyliśmy tego ognistego tańca. Aż wstyd się przyznać!

Buenos Aires

Ognista stolica kraju, gdzie spędziliśmy prawie dwa tygodnie – tak bardzo nam się podobało. Buenos Aires jest głośne i kolorowe. Jest też zaskakująco tanie – takie przyjemności jak drinki czy kolacja na mieście kosztują tutaj dużo mniej niż w europejskich stolicach. Naszą ulubioną dzielnicą na wieczorne piwo było Palermo Soho. Mamy nadzieję kiedyś tam wrócić!

La Perla Bar - przewodnik po Buenos Aires argentyna

Autostopem przez Argentynę

Autostop w Argentynie działał nieziemsko łatwo – jest to kraj tak rozległy, że kiedy zatrzyma się dla ciebie kierowca z dużym prawdopodobieństwem przejedziesz z nim setki kilometrów. W ten sposób dostaliśmy się do Patagonii autostopując wzdłuż słynnej Ruta 40. Patagonii, którą podczas planowania tej destynacji mieliśmy w zamiarze opuścić. Los jednak tak z nas zakpił, że ostatecznie najwięcej czasu spędziliśmy właśnie tam. I na pewno nie można powiedzieć, że żałujemy!

Pizza

Słysząc pizza myślisz Włochy, a powinieneś myśleć też Argentyna! Przez duży napływ imigrantów ze słonecznej Italii pizzę zjesz w Argentynie praktycznie na każdym kroku. Jest ona jednak zupełnie inna od swojej włoskiej siostry. Czy lepsza? Przekonaj się sam. Nam smakowało. Więcej o zaskakujących faktów o Argentynie i Buenos Aires tutaj.
argentyna Pizzeria Guerin - gdzie zjeść w Buenos Aires
Oficjalnym językiem jest hiszpański. Na terytorium tego kraju używa się również: mapudungun, keczua, guarani.