Afryka

Afryka zajmuje 30,37 mln km², co oznacza że jest drugim kontynentem pod względem wielkości na Ziemi!

W Afryce mieszka największy lądowy ssak – Słoń afrykański. Może osiągać masę 6 ton!

Niektórzy uczeni powiadają, że w Afryce używa się prawie dwóch tysięcy języków!

Wybierz kraj

wielbłądy maroko informacje praktyczne Afryka
maroko

wpisy:

Afryka

Afryka pod względem wielkości zajmuje drugie miejsce, tuż za Eurazją. Powierzchnia kontynentu liczy 30,37 mln km² i jest to ponad ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej Ziemi. Na terytorium Afryki znajduje się pięćdziesiąt dziewięć niepodległych państw – z czego bezpośrednio w Afryce w całości leżą pięćdziesiąt trzy kraje. Pamiętać jednak należy, że na kontynencie afrykańskim toczą się nawet w tym momencie wojny domowe oraz inne konflikty zbrojne.

Maroko to nie tylko Marrakesz

Nam udało się odwiedzić w Afryce tylko jeden kraj. Byliśmy w Maroku i były to dla nas prawie dwa tygodnie poznawania zupełnie innej kultury. Musimy jednak przyznać się do jednej rzeczy. Na samym początku nie polubiliśmy się za bardzo z tym krajem. Po pierwszym spotkaniu z Marrakeszem najzwyczajniej w świecie odechciało nam się tam przebywać i marzyliśmy tylko o tym żeby opuścić miasto.

Afryka - Maroko samochodem ouarzazate

Fez - najsłynniejsze garbarnie

Oprócz Marrakeszu, odwiedziliśmy również inne miasto. To jednak o wiele bardziej przypadło nam do gustu. Mowa tutaj o Fez, w którym spędziliśmy kilka dni i zobaczyliśmy kilka bardzo fajnych miejsc. Znaleźliśmy przepiękne miejsca do podziwiania wschodu i zachodu słońca, zgubiliśmy się w medinie oraz udało nam się dotrzeć do tego z czego Fez jest sławny czyli garbarni.

chouara tanneries fez co zobaczyć garbarnia Afryka

Niektórzy uczeni powiadają, że w Afryce używa się prawie dwóch tysięcy języków!