Maroko

Zajmuje powierzchnię 446 550 km² i jest 58 krajem pod względem wielkości.

Herbata jest najpopularniejszym napojem w tym kraju.

Języki używane w Maroko:
– Arabski,
– Berberyjski (według projektu nowej konstytucji język ten ma uzyskać status drugiego języka urzędowego),
– Francuski (głównie w turystyce).

wpisy:

Maroko

Maroko jest krajem położonym w północno-zachodniej części Afryki bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Stolicą kraju jest miasto Rabat. Walutą obowiązującą jest Dirham marokański. 1 dirham to około  42 groszy .

Maroko to kraj kolorów, gwaru, zapachów oraz tłoku. Z tym ostatnim najbardziej będzie nam się kojarzył Marrakesz. W Marrakeszu spodziewać się możesz wszystkiego, chwila nieuwagi i twoja ręka zostanie wytatuowana jakimiś dziwnymi wzorami, na szyi będziesz będzie siedziała ci małpa, a w drugiej ręce będziesz trzymał węża. Miasto to żyje z turystów i niestety robi w to sposób zbyt nachalny. Jest to również jedyne miejsce w tym kraju, z którym niestety nie do końca się polubiliśmy. Stąd też jeżeli nie jesteś przywiązany w jakiś szczególny sposób do Marrakeszu, wsiądź w samochód i wyruszaj w podróż po tym przepięknym kraju!

mury miasta wschód słońca fez co zobaczyć maroko

Niebieskie miasto - Chefchaouen

Nas osobiście zachwyciły nadmorskie miasteczka, rybne targi, górskie drogi, ośnieżone szczyty, niebieskie miasta i zielone wzgórza, które totalnie przypominały nam te, do których przyzwyczajeni jesteśmy w naszym rodzimym kraju. Miejscem które zapadło nam szczególnie w pamięci jest  zlokalizowane na północy kraju – Chefchaouen. Jest to niewielkie miasteczko, które w całości pomalowane jest na niebiesko. Szczególnie ładnie wygląda o zachodzie słońca z niedalekiego wzgórza. Miejsce to przyciąga ogromną ilość turystów, a pewnego razu był tutaj nawet nasz polski odcinek Master Chefa! 

Chefchaouen niebieskie miasto w Maroko zachód słońca maroko

Języki używane w Maroko:
– Arabski,
– Berberyjski (według projektu nowej konstytucji, język ten ma uzyskać status drugiego języka urzędowego),
-Francuski (głównie w turystyce)