Liban

Zajmuje 10 452 km² i jest dopiero 162 krajem pod względem wielkości na Ziemi! Jest to jedno z najmniejszych państw w Azji.

Stolica kraju – Bejrut jest jednym z najstarszych na świecie zamieszkanych miast. Od ponad 5000 lat toczy się tam życie.

Językiem urzędowym w Libanie jest język arabski, a większość mieszkańców wyznaje Islam.

wpisy:

Liban

Liban to jeden z najbardziej liberalnych i rozwiniętych krajów na Bliskim Wschodzie, gdzie ludzie wielu religii żyją ze sobą w zgodzie. Z powodu regionu. w którym się znajduje często uchodzi za kraj o zmniejszonym poziomie bezpieczeństwa. Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że mimo podróży w czasie rewolucji, nie czuliśmy ani chwili obawy o swoje zdrowie.

Kuchnia libańska

Nie bez powodu kuchnia Libanu uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Smaki, jakie tam poznaliśmy, są uzależniające. W Libanie bardzo popularne jest składanie posiłków z kilku małych talerzyków – przystawek, tak zwanych mezze. Jest to świetny sposób na spróbowanie wielu różnych tradycyjnych smaków na raz. Chrupiące falafele, cienki arabski chlebek, wiele rodzajów hummusu i innych past warzywnych. Do tego cały wachlarz przypraw i świeżych ziół. Ślinka już cieknie? Zerknij do tego wpisu po więcej potraw kuchni libańskiej.
liban

Uprzejmi ludzie

W Libanie poznaliśmy chyba jednych z najbardziej serdecznych ludzi. Są oni bardzo gościnni, pomocni, większość świetnie mówi po angielsku więc nie powinieneś mieć żadnych problemów z komunikacją. Jedyne na co musisz uważać to kierowcy na drogach! Libańczycy jeżdżą jak szaleni, a zasady ruchu drogowego traktują jedynie jako wskazówkę.

Przepiękna natura

Sami byliśmy zdziwieni, ale ten kraj naprawdę ma wszystko! Góry idealne do trekkingu, ukryte wodospady z lazurową wodą, plaże. W zimie można korzystać ze stoków narciarskich, a po południu opalać się na plażach Bejrutu, gdzie temperatura cały rok jest przyjemna. Przeczytaj ten wpis o pięknych miejscach w Libanie – niektóre z nich to ukryte perełki.

Akoura liban
Językiem urzędowym w Libanie jest język arabski, a większość mieszkańców wyznaje Islam.