Jordania

Zajmuje 88 794 km² i jest dopiero 111 krajem pod względem wielkości na Ziemi.

Najwyższym wzniesieniem jest Dżabal Umm ad Dami, a jego szczyt sięga 1854 metrów n. p. m. Zlokalizowany jest w paśmie gór Dżabal-asz-Szara.

W Jordanii ponad 95% ludności wyznaje Islam, a językiem urzędowym jest arabski.

wpisy:

Jordania

Od czasu uruchomienia połączeń lotniczych tanimi liniami, Jordania przeżywa prawdziwe oblężenie. I nie dziwimy się, bo naprawdę warto odwiedzić ten kraj! Mekką turystów jest przede wszystkim Petra, uznawana za jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Miejsce to odwiedza ponad milion turystów rocznie.

Chaotyczna stolica

To tutaj większość z was zacznie lub skończy swoją podróż. Stolica Ammanu warta jest zobaczenia więc poświęć na jej zwiedzenie chociaż jeden dzień. Tyle w zupełności wystarczy! Obfity obiad z falafelem w roli głównej i zachód słońca z widokiem na oryginalną zabudowę to obowiązkowe punkty wycieczki po stolicy Jordanii! Więcej o tym, co zobaczyć i gdzie zjeść w Ammanie przeczytasz tutaj.
amman widok na miasto jordania przewodnik

Miasto wykute w skale

Petra to chyba najważniejszy punkt programu dla każdego turysty w Jordanii! Jest to miejsce niesamowicie turystyczne i łatwo paść tu ofiarą naciągnięcia. Bilet wstępu jest też dość drogi – w końcu to Cud Świata. Mimo to – zdecydowanie warto! Miasto wykute w czerwonych skałach z laserową wręcz precyzją naprawdę robi wrażenie i zwala z nóg. Jeśli chodzi o koszty – w tym wpisie dowiesz się jak zaoszczędzić z kartą Jordan Pass.

Marsjańskie krajobrazy

Nic nie było w stanie przygotować nas na piękno pustyni Wadi Rum! Jej piasek wygląda inaczej zależnie od pory dnia – w ciągu dnia żółty, w czasie złotej godziny świeci się na pomarańczowo, po to żeby zmienić kolor na ceglasto czerwony tuż po zachodzie. Jest to zdecydowanie coś co trzeba przeżyć. Wadi Rum to według nas najpiękniejsze miejsc w Jordanii. 

Odkrywaj lostitalianos
W Jordanii ponad 95% ludności wyznaje Islam, a językiem urzędowym jest arabski.