Azja

Razem z Europą tworzy największy kontynent na Ziemi – Eurazję.

Największym jeziorem w Azji jest Morze Kaspijskie.

Na kontynencie tym żyje prawie pięć miliardów ludzi, a najbardziej zaludnionym krajem są Chiny.

wpisy:

Azja

Na kontynencie tym możemy znaleźć praktycznie wszystko. Najwyższy szczyt świata, jak również najniżej położony punkt na ziemi, przepiękne plaże, rozległe pustynie, dżungle, tajgi… Co tylko dusza zapragnie. Tutaj również upodobało sobie życie większość ludzkości i żyje tu ponad połowa wszystkich ludzi.

Azja południowo-wschodnia

Raj backpackersów. My nasze poznawanie Azji zaczęliśmy właśnie tutaj, od Sri Lanki. Była to dla nas totalna odmiana od świata, do którego byliśmy przyzwyczajeni. Po wylądowaniu na miejscu późną nocą postanowiliśmy nie próżnować i wybraliśmy się w podróż praktycznie na drugi koniec wyspy autobusami miejskimi. Nie był to dobry pomysł, a pierwszy kontakt z busami, które nie zatrzymują się podczas wysiadania, z pędzącymi i trąbiącymi na wszystko kierowcami był co najmniej chrztem bojowym. Po kilku dniach przepadliśmy i tak zaczęła się nasza miłość do tej części świata. Nie ma praktycznie dnia kiedy nie marzymy o przepysznym soczku ze smoczym owocem i awokado bądź cudownych bananach (o tym bardziej Marcin).

Bliski Wschód

Kolejny wyjątkowy region, który uwielbiamy. Za niesamowity klimat, przepyszne smaki i serdecznych ludzi. Nasze wpisy z Bliskiego Wschodu znajdziesz tutaj.
zachód słońca Petra Jordania jordan pass

Kaukaz

Kolejna cudowna część Azji, słynąca z serdeczności mieszkańców, bogatej kultury i niesamowitych widoków. W 2019 roku spędziliśmy miesiąc podróżując po Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie, a nasze wpisy przeczytasz tutaj. Ten czas tylko zwiększył nasz apetyt na odkrywanie tej części świata.
niebieskie balkony gruzja
Na kontynencie tym żyje prawie pięć miliardów ludzi, a najbardziej zaludnionym krajem są Chiny.