Armenia

Święta góra Armenii, Ararat, obecna nawet na godle kraju, znajduje się poza jej granicami – w Turcji.

Armenia była pierwszym krajem na świecie, który przyjął Chrześcijaństwo jako swoją religię.

Narodowym owocem Armenii jest morela. Jej pestki są popularną przekąską.

wpisy:

Armenia

Jedno z naszych odkryć 2019 roku. Do Armenii pojechaliśmy spontanicznie bez większych wymagań. Niecałe dwa tygodnie wystarczyły nam żeby zauroczyć się tym krajem z wielką duszą. Mieszkańcy tego kraju okazali się przemiłymi ludźmi i pomimo ogromnej bariery językowej (niestety nie mówimy po rosyjsku) czasami spędzaliśmy kilka godzin na rozmowach o życiu. Oprócz tego jedzenie armeńskie bardzo nam przypadło do gustu, a Marcinowi po nocach śni się nadal gata. Gata to taka ogromna bułka słodka (prawie na raz) a tak właściwie to taki słodki chlebek – koniecznie spróbuj podczas wizyty w tym kraju!

Erywań

Pierwszym zaskoczeniem była stolica Armenii, Erywań. Nowoczesna, kolorowa, tętniąca życiem. Ze względu na czerwonawy kolor skał powulkanicznych użyty do budowy pewnych budynków Erywań jest też nazywany czasem Różowym Miastem. Punkt obowiązkowy wycieczki to zakończenie dnia na słynnych Kaskadach z widokiem na miasto i, przy dobrej pogodzie, górę Ararat. O innych miejscach wartych zobaczenia w Erywaniu przeczytasz tutaj.

góra ararat eco zobaczyć z erywania

Budynki sakralne

Większość atrakcji turystycznych Armenii to kościoły i inne budynki sakralne. Wbrew pozorom, zaufaj nam – nie jest to nudne! Głównie dlatego, że są one zazwyczaj zlokalizowane w naprawdę epickich miejscach, takich jak krawędź urwiska. imponujący kanion, brzeg wielkiego jeziora. Oczywiście Armenia to nie tylko kościoły – zerknij koniecznie do tego wpisu o tym co warto zobaczyć w Armenii.

noravank armenia autostop co zobaczyć w armenii

Autostop w Armenii

Dosyć impulsywnie postanowiliśmy, że to właśnie autostopem zwiedzimy ten kaukaski kraj, mimo, że zwykle nie podróżujemy autostopem. Skąd taka decyzja? Czy uważamy, że warto? Więcej szczegółów tutaj

Morela jest narodowym owocem Armenii. Jej pestki to popularna przekąska.