Korsyka

Korsyka jest czwartą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego. Jej powierzchnia to 8681 km2.

Przez niemal całą Korsykę przebiega szlak GR20, który uznawany jest za jeden z najtrudniejszych w Europie.  Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa Grande Randonnee – po polsku świetna wędrówka. Liczba 20 nawiązuje do faktu, że Korsyka w przeszłości była dwudziestym departamentem Francji.

Niektórzy twierdzą, że Korsyka została stworzona 7 dnia, kiedy to Bóg postanowił połączyć wszystko co najlepsze. Naszym zdaniem raczej nie. Może jakoś 5 dnia co najwyżej.

wpisy:

Korsyka

Korsyka jest francuską wysepką znajdującą się na Morzu Śródziemnym. Pod względem powierzchni jest prawie trzykrotnie mniejszą wyspą niż jej sąsiadka – Sardynia. Pod względem atrakcyjności obie są przepięknymi, wartymi odwiedzenia wyspami. Na Korsyce poza językiem francuskim, można się też tam spotkać z lokalnym językiem – korsykańskim. W niektórych częściach wyspy będziesz mógł zobaczyć przekreślone nazwy francuskie oraz separatystyczne inne znaki świadczące o partyzanckiej walce o niepodległość tej wyspy. 

Korsyka - francuska wysepka

O Korsyce można by sporo napisać, bo to bardzo fajna wyspa. Wielkościowo nie jest za duża. Da się ją objechać na spokojnie w kilka dni. Pod względem atrakcyjności – też mocny plus dla tego miejsca. Bardzo ładne plaże, szmaragdowa woda, temperatura prawie jak na Tureckiej Riwierze. Jeżeli chcesz się ochłodzić, śmiało pojedź w góry gdzie nawet w środku lata znajdziesz resztki śniegu. 

gorges de la restonica co zobaczyć na korsyce

Plage de Palombaggia - Francuskie plaże

Czego Korsyce nie brakuje to z pewnością przepięknych plaż. Jest ich od groma – niektóre bardziej zatłoczone, do innych trzeba się dostać trochę przez krzaki, do jeszcze innych to już w ogóle trzeba pokonać szlak. Ale będziemy szczerzy – są ładne. Tak ładne, że większość wyjazdu to spędziliśmy wylegując się na nich plackiem. O najpiękniejszych plażach więcej dowiesz się z naszego wpisu. Znajdziesz go tutaj.

Plage d'arone korsyka

Niektórzy twierdzą, że Korsyka została stworzona 7 dnia, kiedy to Bóg postanowił połączyć wszystko co najlepsze. Naszym zdaniem raczej nie. Może jakoś 5 dnia co najwyżej.