Europa

Najwięcej wulkanów w Europie znajduje się na Islandii, jednak żaden z nich nie jest na ten moment czynny (ale halo, 2020 jeszcze się nie skończył).

Najstarszym miastem w Europie, w którym wybrukowano niemal wszystkie ulice, jest Florencja.

Najdłuższą europejską nazwę nosi wioska położona w Walii – Lanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.

wpisy:

Europa

Dla nas cała Europa to dom. Mamy tu swoje ulubione państwa, ulubione miasta i ulubione smaki. Wciąż jednak wiele przed nami, bo do tej pory raczej staraliśmy uciekać jak najdalej. Napiszemy więc wam tu o trzech naszych wymarzonych tripach po tym kontynencie.

Półwysep Iberyjski

Obydwoje jesteśmy zakochani zarówno w Hiszpanii jak i w Portugalii – Lizbona jest miastem gdzie kiedyś chcielibyśmy zamieszkać, natomiast w Barcelonie byliśmy już tyle razy, że czujemy się tam bardzo swobodnie. Diana spędziła kiedyś semestr na Erasmusie w Lizbonie, natomiast we dwójkę mieszkaliśmy kiedyś całe lato w Andaluzji, w Granadzie. Naszym marzeniem jest objechanie tych dwóch państw i wszystkich ich regionów – nie tylko tych bardzo popularnych, ale też takich poza szlakiem. Następnie z Hiszpanii promem dostaniemy się do Maroka.
Portugalia - Odkrywaj europa

Bałkany

Całe lato spędzone na Bałkanach to kolejne nasze marzenie! Chcielibyśmy zwiedzić mniej popularne kraje takie jak Albania, Macedonia czy Serbia. Trochę plażując, chodząc po górach i poznając lokalną kulturę i historię. Póki co udało nam się zobaczyć Słowenię, troszkę Chorwacji i Czarnogórę. Wydaje nam się, że najlepsze wciąż przed nami!
zelenci naturalny rezerwat co zobaczyć w słowenii europa

Skandynawia

Kolejny trip na liście naszych marzeń, nawet pomimo naszej niechęci do zimna! Przejechanie Norwegii wzdłuż i wszerz naszym vanem to zdecydowanie nasz plan na lato 2021. Szczególnie cieszymy się na białe noce – to musi być magia.

Najdłuższą europejską nazwę nosi wioska położona w Walii – Lanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.