.

Wschód słońca na Maderze – najlepsze miejsca

spis treści

Tego, że Madera jest cudownym miejscem, nie trzeba już raczej nikomu powtarzać. Na wyspie tej bez problemu można znaleźć miejsca, z których roztacza się przepiękny widok na ocean, klify i góry. Wszystko to okraszone aurą wschodzącego słońca tworzy niezapomnianą atmosferę. Jeżeli jednak nie masz pół roku, tak jak mieliśmy my, na szukanie idealnych spotów na wschód słońca, to ten krótki wpis będzie dla ciebie idealny. Oczywiście nie są to wszystkie godne uwagi punkty widokowe na Maderze (w samym naszym przewodniku po Maderze opisaliśmy ich prawie 80) – ba, nie jest to nawet jedna dziesiąta. Mimo to, jeżeli uda ci się złapać wschód słońca z tych punktów widokowych, z pewnością zakochasz się w Maderze tak samo jak my!

Kończąc ten przydługi wstęp, oto subiektywna lista trzech miejsc idealnych na wschód słońca na Maderze.

Przewodnik po Maderze

  • Kompleksowy przewodnik po Maderze i Porto Santo:

    • ponad 110 miejsc, które warto zobaczyć
    • ponad 60 szlaków trekkingowych;
    • ponad 30 polecanych knajp i barów z najlepszym żarciem i ponchą na archipelagu,
    • zniżki na atrakcje, hotele oraz wynajem samochodu.
bica da cana wschód słońca madera

Najpiękniejsze miejsca na wschód słońca na Maderze

Ponta do Rosto

To jedno z naszych ulubionych miejsc na wyspie. Byliśmy tam dziesiątki razy i z pewnością jeszcze nie raz tam zabłądzimy. Spot ten jest bajecznie prosty. Wystarczy podjechać, wysiąść z samochodu i voilà – znajdujesz się na jednym z najbardziej epickich i najbardziej rozpoznawalnych punktów na wyspie. Ponta do Rosto znajduje się na Półwyspie São Lourenço, gdzie do zobaczenia jest również kilka innych ciekawych spotów. Ten jednak to ikona i wizytówka wyspy. Zdjęcia z wielkich billboardów w galerii Forum Madeira czy na lotnisku pochodzą właśnie stąd.

Największym atutem tego miejsca, jak już wspomnieliśmy, jest bliskość parkingu i to, że nie wymaga on od nas za dużo. Nie okłamujmy się – komu na urlopie chce się wstawać przed wschodem słońca? Wybierając się tam musisz jednak pamiętać, że wschodnia część wyspy jest dosyć kapryśna. Często zdarza się tak, że bezpośrednio nad półwyspem niebo jest bezchmurne, jednak horyzont spowija gęsta warstwa chmur. Wtedy nici z pięknego wschodu. Nie ma co się źle nastawiać! Jedyna rada jaką możemy ci dać brzmi – trzeba próbować. Więcej o szalonej pogodzie na Maderze przeczytasz w tym wpisie.

ponta do rosto Madera wschód słońca
ponta do rosto ponta de sao lourenco madera
ponta do rosto wschód słońca na maderze

Bica da Cana

Miejsce to znajduje się na płaskowyżu Paul da Serra, stąd też musisz być przygotowany, że będzie tam zimniej niż w innych rejonach wyspy. Bica da Cana zlokalizowana jest nieopodal wiatraków. a niewielki parking umiejscowiony jest tuż obok drogi ER 110. Żeby dostać się na punkt widokowy musisz przejść około kilometr pod górkę. Widok z pewnością wynagrodzi ci zużytą energię. Zdarza się tak, że miejsce to zasłonięte jest całkowicie chmurami. Raz udało nam się o wschodzie słońca zobaczyć najwyższe szczyty wyspy tylko przez kilka minut. Potem jedyne co mogliśmy podziwiać to widok poglądowy z drona. Mimo to łapaliśmy stąd wschody jeszcze kilka razy. Bica da Cana mocno polecamy jako poranną alternatywę Pico do Arieiro, gdzie przeważnie ludzi jest więcej niż kamieni i nie ma możliwości żeby cieszyć się wschodem słońca w spokoju. Samo Pico do Arieiro mocno rekomendujemy na zachód słońca, a nie na wschód jak przyjęło się to robić (zerknij do naszego wpisu z trzema najlepszymi miejscami na zachód słońca na Maderze).
bica da cana wschód słońca na Maderze
bica da cana dziewczyna wschód słońca madera
chmury bica da cana madera

Miradouro do Guindaste - ulubione miejsce Marcina na wschód słońca na Maderze

To miejsce to ulubiony spot Marcina. Uwielbia go, mimo że w zasadzie tylko raz udało nam się złapać tam satysfakcjonujący wschód słońca. Punkt znajduje się w miasteczku Faial. Jest bajecznie prosty – wystarczy wysiąść z samochodu, który można zostawić w niewielkiej zatoczce i to, tak właściwie, tyle. Nie zdziw się jeżeli zastaniesz tam fotografów z rozstawionymi statywami. Jest to jedno z najbardziej epickich miejsc na wschód słońca więc tylko poza sezonem masz szansę być tam sam. Tutaj pogoda również bywa kapryśna, dlatego polecamy uzbroić się w cierpliwość. Z punktu widokowego roztacza się widok na ocean, wzgórze Penha d’Águia oraz zatoczkę Praia do Faial.

miradouro do guindaste
miradouro do guindaste madera
Punktów widokowych i epickich miejscówek, z których można złapać świetny wschód słońca jest o wiele więcej, jednak ta trójka jest dobra na start. Wśród naszych ulubieńców jest również wzgórze Penha d’Águia oraz kilka innych spotów, o których dowiesz się z naszego przewodnika po Maderze. Powstał on podczas naszego półrocznego pobytu na wyspie i poruszyliśmy w nim wszystkie możliwe aspekty podróży. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Jeżeli interesuje cię praktyczny aspekt podróży po Maderze, stworzyliśmy post z przydatnymi informacjami praktycznymi. Koniecznie zerknij też do wpisu z innymi miejscami, które warto zobaczyć na wyspie. Miłej podróży!
Zostaw komentarz
Cześć!

Tutaj Diana i Marcin.
Jesteśmy fotografami, uwielbiamy podróżować i kochamy naszego kotka. Napisaliśmy przewodnik po Maderze i już niebawem światło dzienne ujrzy nasz nowy produkt – przewodnik po Hawajach!  Razem tworzymy naszą firmę – lost studio. Chcesz dowiedzieć się o nas więcej zajrzyj na stronę „o nas„.
Miłego czytania wpisu!

Udostępnij

spis treści

Cześć!

Tutaj Diana i Marcin.
Jesteśmy fotografami, uwielbiamy podróżować i kochamy naszego kotka. Właśnie napisaliśmy podobno najfajniejszy przewodnik po Maderze i już niebawem światło dzienne ujrzy nasz nowy produkt – przewodnik po Hawajach!  Razem tworzymy firmę – lost studio. Chcesz dowiedzieć się o nas więcej zajrzyj na stronę „o nas„.
Miłego czytania wpisu!

inne
wpisy