Portugalia

Portugalia ma te same zdefiniowane granice od 1139 roku, co czyni ją najstarszym państwem w Europie.

„Bacalhau”, inaczej dorsz, to narodowe danie portugalskie. Mimo, że suszony i solony nie zachęca zapachem, Portugalczycy mają podobno aż 365 sposobów na przyrządzenie go.

Ojczyzną języka portugalskiego jest Portugalia, ale po portugalsku mówią również mieszkańcy Brazylii, Angoli, Mozambiku, Gwinei Bissau, Wysp Świętego Tomasza i Książęcej oraz Wysp Zielonego Przylądka.

wpisy:

Portugalia

Bez dwóch zdań nasz ukochany kraj w Europie! Na pewno trochę z powodu sentymentu – to właśnie tutaj po raz pierwszy podróżowaliśmy razem. Portugalia jest powierzchniowo niewielka, ale ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Stolica Portugalii - Lizbona

AKA najfajniejsza stolica w Europie! Lizbona jest dla nas miastem idealnym – mimo tego, że jest to niewątpliwie duże miasto, zachowała w sobie urok miast mniejszych. Ten chill i swobodna atmosfera panujące wszędzie są nie do podrobienia. Do tego wystarczy 2 euro i niecała godzina w pociągu żeby znaleźć się nad otwartym Oceanem. Żyć, nie umierać! Na samą myśl o Lizbonie łezki napływają Dianie do oczu.

Algarve

Według nas najładniejsze wybrzeże w całej Europie. Niezliczona ilość zatoczek i plaż, jaskiń i formacji skalnych, to raj dla urlopowiczów. Na deser urocze portugalskie miasteczka. Z roku na rok Algarve robi się coraz popularniejsze dlatego latem przeżywa prawdziwe oblężenie. My polecamy przyjechać tam pod koniec września, kiedy temperatury są wciąż przyjemne, ale na wybrzeżu nie ma już tłumów.

Algarve jaskinia Portugalia

Portugalskie wyspy

Madera i archipelag Azorów to wyspy na Oceanie Atlantyckim, które należą do Portugalii. Nam udało się odwiedzić właśnie Maderę oraz wyspę Sao Miguel. Wyspy różnią się od siebie ale i Azory i Madera są przepiękne. Marcin jest szczególnie zakochany w Maderze, która jest idealnym miejscem dla ludzi, którzy lubią aktywne wakacje. Madera ma i góry idealne na trekking i ocean. Nie jest to jednak wyspa dobra do plażowania, bo plaż praktycznie tam nie ma.
Pico Arieiro sunrise spot portugalia

Ojczyzną języka portugalskiego jest Portugalia, ale po portugalsku mówią również mieszkańcy Brazylii, Angoli, Mozambiku, Gwinei Bissau, Wysp Świętego Tomasza i Książęcej oraz Wysp Zielonego Przylądka.