Maskonury gdzie spotkac Przewodnik po Islandii lostitalianos
Przewodnik po Islandii lostitalianos
wodospad skogafoss co zobaczyć na islandii, kompleksowy przewodnik po Islandii
Przewodnik po Islandii lostitalianos - polodowcowe rzeki
Islandia Kratery wulkaniczne lostitalianos

Przewodnik po Islandii

Kompleksowy Przewodnik

Przewodnik po Islandii

  • Kompleksowy Przewodnik po Islandii w formie PDF + zniżka na wynajem samochodu.

Co znajdziesz w Przewodniku?

Kompleksowy Przewodnik po Islandii:

  • Blisko 300 miejsc, które warto zobaczyć;
  • Prawie 40 gorących źródełek i 30 przepięknych szlaków;
  • Blisko 30 polecanych noclegów i kempingów;
  • Ponad 20 polecanych knajp z najlepszym żarciem na wyspie;
  • Gotowe plany podróżnicze na 7, 10 i 14 dni, w kilku wariantach;
  • Zniżka na wynajem samochodu.

Jedyny kompleksowy Przewodnik po Islandii

Przewodnik po Islandii od środka

Spis treści Przewodnika
Interaktywność przewodnika po Islandii lostitalianos
Rozdziały w przewodniku po Islandii lostitalianos
Strona 602 Przewodnika po Islandii lostitalianos
Strona 210 Przewodnik
Strona 15 okładka rozdziału
Strona 74 przewodnik po Islandii
Polecane noclegi przewodnik po Islandii
Ytri Tunga Lostitalianos Przewodnik

Przewodnik po Islandii Skoro tutaj jesteś, to z pewnością wybierasz się albo dopiero zaczynasz planować w myślach wyjazd na Islandię.

Po pierwsze – świetny wybór, po drugie – nie zapomnij ciepło się ubrać, a po trzecie – zasznuruj buty (o tym na końcu). Islandia określana jest nie bez powodu Krainą Ognia i Lodu to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Dla nas znajduje się na ścisłym podium miejsc, które odwiedziliśmy i zajmuje miejsce tuż za Hawajami.  Wybierając się tutaj być może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale nie będzie to twój jedyny wyjazd. No, chyba że planujesz spędzić tutaj miesiąc, dwa, albo najlepiej więcej, wtedy prawdopodobnie uda ci się zobaczyć wszystkie miejscówki, które dla ciebie przygotowaliśmy.

Z przewodnikiem po Islandii naszego autorstwa możesz zaplanować dobrych kilka wyjazdów na Islandię, serio. Co by nie być gołosłownym, to masz tutaj jakieś 300 wartych  zobaczenia miejscówek, prawie 40 gorących źródełek, prawie 30 krótkich i malowniczych szlaków, zniżkę na wynajem samochodu żebyś miał_a nieco taniej (Islandia to serio drogawy kierunek). No i znajdziesz tu jeszcze sporo naszego humoru (przez wielu krytyków uważanego za najlepszy w internecie). Co do tych liczb, to nie przyzwyczajaj się do nich za bardzo – niebawem z pewnością uaktualnimy nasz przewodnik o następne polecajki. Jedyne do czego możesz się przyzwyczaić, to do polowania na dobre ceny na loty do tego abstrakcyjnie pięknego państwa.

Przewodnik po Islandii to trzeci przewodnik naszego autorstwa i tutaj powiemy ci szczerze – nawet nas przewodnik ten wyrywa z butów kiedy go oglądamy. Tak więc zasznuruj dobrze buty, miłego oglądania i zwiedzania Islandii.

Przewodnik po Islandii Gunnuhver Hot Springs

Dlaczego przewodnik po Islandii?

Islandia to mekka fotografów, nie ma co ukrywać. Poraz pierwszy przylecieliśmy tu w 2021 roku w ramach nagrody za trud podczas tworzenia pierwszego przewodnika po Maderze, Jak też nie trudno się domyśleć, miejsce to spodobało nam się natychmiast. Do dzisiaj czujemy ten chłodny, mroźny wiatr na naszych policzkach i to surowe islandzkie powietrze. Wtedy to spędziliśmy w tym kraju blisko dwa tygodnie i postanowiliśmy, że to jest to – to jest miejsce, z którego z pewnością napiszemy kiedyś przewodnik. Od tego czasu przylecieliśmy tu jeszcze kilka razy. W końcu nadszedł rok 2023 i moment, w którym przeprowadziliśmy się tutaj na kilka miesięcy. W tym okresie przejechaliśmy Islandię wzdłuż, wszerz i dookoła dobrych kilka-kilkanaście razy, zobaczyliśmy ten kraj w kilku odsłonach, oberwaliśmy dosyć mocno śnieżnymi zamieciami, a raz nawet utknęliśmy pośrodku niczego na górskiej przełęczy (nie było nam wtedy do śmiechu). Islandia potraktowała nas jak każdego – dała popalić, ale odkryła również najpiękniejsze miejsca, których na darmo szukać w innych publikacjach. Wiemy, że trochę przesadziliśmy z ilością miejsc, ale naprawdę ciężko jest coś odrzucić, bo wszystko tu jest po prostu przepiękne i szkoda tego nie zobaczyć.

Inne nasze przewodniki

Diana i Marcin
@lostitalianos